Skip to content Skip to footer

Krótka historia podeszw w kolorze paznokci

Czy inspiracją do stworzenia najbardziej kultowych, rozpoznawalnych na całym świecie szpilek może być zakaz ich noszenia? 
Otóż tak! Tak, bowiem rozpoczyna się historia Christiana Louboutina, projektanta butów z czerwoną podeszwą.

 Podczas wizyty w jednym z paryskich muzeów, młody Louboutin zauważył na ścianie znak, który zakazywał noszenia w muzeum butów na obcasie w celu chronienia parkietu. Ta wizyta była dla Christiana Louboutina początkiem wielkiej kariery, pierwsze szkice swoich butów wykonał jeszcze w murach tego muzeum. Jego miłość do damskich butów rozkwitała podczas pracy w kabarecie, gdzie na co dzień obserwował tancerki i tworzył dla nich wyjątkowe obuwie. Szpilki na wysokim obcasie, z wycięciem tworzącym “dekolt” dla stóp, to według projektanta obuwie, które nie tylko wysmukla i zwiększa atrakcyjność, ale przede wszystkim dodaje pewności siebie. Oprócz pracy w paryskim kabarecie, Louboutin współpracował z domami mody takimi jak Chanel czy Yves Saint Laurent. W latach 90. otworzył swoją pierwszą pracownię, w której zaczynał tworzyć swoje wyjątkowe projekty. Skąd wziął pomysł na czerwone podeszwy, które są znakiem rozpoznawczym jego marki?

Projektant zainspirował się kolorem paznokci  swojej asystentki i od 1993 roku czerwona podeszwa stała się znakiem rozpoznawczym marki Christian Louboutin, a kolor został określony w palecie Pantone.

 

podeszwa w kolorze paznokci

 

Szpilki z czerwoną podeszwą zdobywały popularność, jedną z pierwszych klientek i zarazem ambasadorek marki była Księżna Monako. Obecnie buty od Christiana Louboutina noszą największe sławy, a jego najpopularniejszy model został stworzony przy współpracy z modelką Kate Moss.

Louboutin wielokrotnie podkreśla, że “wie o kobietach wszystko” – sukces jego marki jest idealnym dowodem, że to prawda!

Szpilki zaprojektowane przez Christiana Louboutina, wykonane są z wysokogatunkowych materiałów. Kultowa, czerwona podeszwa wykonana jest ze skóry.
Skórzane podeszwy są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne i szybko ulegają zniszczeniu. Jak zadbać o te wyjątkowe podeszwy?

Nasza najnowsza usługa Renowacja i zabezpieczanie podeszw folią to idealne rozwiązanie, aby przywrócić szpilkom Louboutin oryginalny wygląd.
Pierwszym etapem jest renowacja, usunięcie uszkodzeń i pomalowanie podeszwy. Drugi etap to zabezpieczanie podeszw specjalistyczną, przezroczystą folią, która nie tylko ochroni te wyjątkowe podeszwy, ale również zwiększa przyczepność do podłoża.
Jeśli posiadasz nowe buty ze skórzaną podeszwą to sprawdź usługę Zabezpieczanie nowych podeszw folią
 Wszystko po to, aby dać butom drugie, długie życie!

1
    Twój koszyk
    Konsultacja usługi
    1 X 0.00  = 0.00 
    1